21 May 2024 12:13:56
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

26 August 2015 10:25:36
Mi a helyzet a ligával?

04 August 2015 18:44:12
Válaszod meg is kaptad Grin Smile

04 August 2015 14:28:39
Most már elmondod mit találtál ki?

04 August 2015 14:05:53
Sikerült letölteni a játékot akinek gondja volt? Ha az én linkemmel nem ment most már fent van másik verzió is(CODEX)

28 July 2015 19:09:01
Indulhat is a PCM 11-es móka! Smile

Archívum
Felhasználók
Online vendégek: 1

Online tagok: 0

Regisztráltak: 928
Legújabb tag: Iyuit01
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Még nem regisztráltál?
Regisztráció

Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése
Szavazás
Kis Dario kalandjai videős vagy szöveges formátumban legyen?







Szavazáshoz be kell jelentkezni
Tour de France - 2009 - 1.hét Összefoglaló
Tour de France

Őrült sprintek, nagy bukások, Francia győztesek és további nagy ellenfelek tették izgalmassá az idei Tour 1. hetét. A Saxo Bank szépen védte Cancellara sárga trikóját, a Columbia szerezte a szakaszgyőzelmeket, miközben a nagy felhajtás az Astana friss visszatérőjével kapcsolatban volt. Lance visszatérése újra felpezsdítette a kerékpáros életet, bizonyítja ezt hogy még az előző éveknél is nagyobb tömeg bíztatja a kerekeseket az út széléről.

 

A franciák nem csak Armstrong visszatérésének, de nagy meglepetésre 3 francia szökésből elért szakaszgyőzelemnek is örülhettek. Thomas Voeckler, Pierrick Fedrigo és Brice Feillu is nem várt sikereket ért el – mindhárman szökésből nyertek, Feillu ráadásul az első hegyibefutót Andorrában. De ugorjunk csak vissza egy kicsit az időben!

 

1. szakasz: Monaco-Monaco (Egyenkénti Időfutam), 15,5 km

A nyitó szakaszon minden Fabian Cancellararól szólt. A Saxo Bank svájci időfutam specialistája végigrepesztette a nagyon nehéz kanyarokkal tűzdelt 15 km-t megszerezve ezzel a szakaszgyőzelmet és a sárga trikót is. Mögötte a spanyol időfutam bajnok Alberto Contador, és a brit Bradley Wiggins állhatott még fel a dobogóra. Az Astana versenyzőit említeném meg – akik közül négy összetett megnyerésére esélyes versenyző is van, mind a négyen a top 10-ben végeztek a szakaszon: Contador (2), Klöden (4), Leipheimer (6) és Armstrong (10) az említett kerekesek. Néhány meglepetésember is bekerült a 10-be: Kreuziger és Tony Martin a fiatalok versenyében is nagy harcot vívott, csupán 1 mp volt köztük, azonban mindketten nagyon szépet mentek a Liquigas és a Columbia színeiben.

 

2. szakasz: Monaco-Brignoles, 187 km

Az első mezőnyhajrá egy papírforma eredményt hozott: Mark Cavendish nyert. Az egy kilóméterrel a cél előtt történt bukás borzolta a kedélyeket, itt szállt el például Tom Boonen győzelmi esélye is. Tyler Farrar hiába tette nagyon ügyesen a kereket a britt mögé, de mikor sprintelni kezdtek látszott hogy neki sincs meg az a gyorsasága hogy megverje a Columbia sztárját. A sprint lehetőséget adott egy-két ismeretlen névnek a megmutatkozásra, gondolok itt a japán Arashirora és a francia Feillure – akiket nem számoltunk épp az esélyesek közé, mégis bejöttek a legjobb 5 közé. A szakasz elejére visszamenve, egy négyfős szökés volt elöl sokáig, de a Saxo Bank és a Columbia végig kontrollálta a szökést, előkészítve ezzel a mezőnyhajrát. A szökevények azonban a hegyi pontokat elrabolták, a szakasz végén első finnként Jussi Veikannen vehette át a pöttyös trikót.

 

3. szakasz: Marseille – La Grande Motte, 196,5 km

Cavendish újra szakaszt tudott nyerni, köszönhetően csapata munkájának, azonban a forgatókönyv eltért egy kicsit a szokványostól. Erős oldalszélben szétszakadt a mezőnyt, elöl egy kisebb csoport (Columbia, Shimano) mehetett a szakaszgyőzelemért, míg hátul csupán a felzárkózásért küzdöttek – eredménytelenül. Ismét egy négy fős szökés volt a szakaszon, ismét a Columbia dolgozott a mezőny elején. 30 km-el a vége előtt azonban nagy oldalszél kerekedett, aminek következtében a mezőny szétszakadt, az eleje pedig rákapcsolt Cancellaraval, Armstronggal és a nagy szakaszesélyes Cavendishhel a bolyban.

A szakaszon Cavendish futott be elsőnek a 28 fős boly élén, a mezőny – olyan nagy esélyesekkel a soraiban mint Contador, Schleck vagy Sastre – 41 mp hátránnyal érkezett.

 

4. szakasz: Montpellier-Montpellier (Csapatidőfutam), 40 km

Minden olyan nyilatkozat, esélylatolgatás amely az Astana fölényét jelezte előre erre a szakaszra, az bejött. Az utolsóként rajtoló kazah gárda végigrepesztett a pályán, 18 mp-es előnnyel érkezett a célhoz, azonban Cancellaranak maradt még 20 század másodperce Armstronggal szemben, így a nagyöreg nem szerezte meg a sárga trikót. A csapatidőfutamon másodiknak a Garmin, harmadiknak a Saxo Bank gárdája bizonyult. A pálya elég veszélyesre sikeredett, többen is elestek – köztük Menchov és Ballan ugyanabban a kanyarban is. A Bouygues Telecomból 4-en estek el egy kanyarban, míg a Skil Shimano elvesztette Roijakkerst törés miatt.

 

5. szakasz: Le Cap d’Agde – Perpignan, 196 km

A franciák kis szökője Thomas Voeckler mindig kapható egy-egy szökésre, és általában jó orra van a szökésekhez, amelyikben benne van az haza is ér. Előzetesen ez a sprinterek szakasza lett volna, a szökést is megfogták, de ketten mégis elöl tudtak maradni. Voeckler még Perpignan előtt szökött meg, társait befogták, de ő a nagy szolójával mégis haza tudott érni. A mezőny szépen haladt, Cavendishnek dolgoztak, azonban néhány másodperccel lemaradtak az elsőségről, így „csak” egy harmadik helyre futotta. Hatan tudtak elszökni a szakasz elején, szép kis előnyt építettek fel, a tenger felőli szél még segített is nekik. A Saxo Bank azonban 60 km-nél úgy gondolta hogy kell az a sárga Cancellaranak, így előreálltak. A nagy menés vesztese a holland Gesink lett, aki törött csuklóval érkezett a célba és feladta versenyt. A szökést közben Ignatiev és Hutarovich próbálta megbontani, de Voeckler nagyon jókor támadott és neki sikerült meglógnia. Ignatiev is a mezőny előtt érkezett, habár velük azonos idővel.

 

6. szakasz: Girona – Barcelona, 181 km

Egy esős spanyolországi nap után ismét mezőnyhajrára került sor, azonban a cél előtt 6% emelkedő elvette Cavendish győzelmi esélyeit. Azonban a hegyet nagyon jól bírta másik két sprinter, Hushovd nyerte a hajrát Freire előtt. Az esős napon egyébként megint sok volt a bukás, Boonen is bennevolt megint egyben. A szakasz ismét egy szökéssel indult, amit viszonylag hamar megfogtak, Millar még bepróbálkozott a végén egy nagy szólóval, de a sprinterek másként akarták a befutót, így a csapataiknak köszönhetően ezt sikerült véghezvinniük.

 

7. szakasz: Barcelona – Andorra, Arcalis 224 km

Két Tour újonc napja volt ez, a 23 éves Brice Feillu megszerezte élete első szakaszgyőzelmét, Rinaldo Nocentini pedig átvette a sárga trikót. A szakasz elején megint szökés volt, ezúttal is hazaért a két meglepő és meglepett győztessel a soraiban. Négy hegy tarkította a mai szakaszt, ráadásul hegyibefutó volt Andorrában, az esélyesek ide tartogatták az erejüket. Az elején Cadel Evans próbálta visszahozni a győzelmi reményeit, de elszakadnia azonban Contadornak sikerült. 21 másodpercet hozott ellenfelein, feljött a második helyre összetettben, és megelőzte csapatbeli riválisát Armstrongot is.

 

8. szakasz: Andorre-la-Vieille - Saint-Girons, 177 km

Még egy Andorrai szakasz, még egy sikeres szökés. Luis León Sánchez, a Caisse d’Epargne menője volt a szerencsés győztes a második pireneusoki etapon. Thor Hushovd aki az elején szökésben volt megnyerte a részhajrákat és elvette a zöld trikót Cavendishtől. A nyolc fős szökés egészen 100-ig együtt volt, onnan viszont lemorzsolódtak és a végére négyen maradtak. Vladimir Efimkin támadott 4 km-el a vége előtt, Casar és Sánchez azonban beérte őt, és egymás között döntötték el a szakaszgyőzelem sorsát. Sánchez volt a gyorsabb, a győzelmet nemrég elhunyt testvérének ajánlotta. Érdekesség hogy a szakasz elején Andy Schleck és Cadel Evans is szökésben volt, de az Astana azonnal ugorott rájuk.

9. szakasz: Saint-Gaudens - Tarbes, 160 km

Az utolsó pireneusi szakasz azt hozta amit az előző kettő, sikeres szökés, az esélyesek pedig egy csoportban érkeztek. Az egész napot elöl töltő Fedrigo sikeres szökés végén sprintelte le Pellizottit, megszerezve ezzel a második Tour szakaszgyőzelmét 2006 után. A francia szurkolók még jobban örültek, hiszen ez már a harmadik francia szakaszgyőztes az idei Tour alatt. A szakasz két kemény hegyet tartalmazott, az első kategóriás Col d’Aspint és a kiemelt kategóriás Col du Tourmalet-t. Az utolsó 50 km viszonylag sík volt, nem kínált sok lehetőséget senkinek, a sprinterek és az esélyesek is lehetőséget veszítettek a mai szakaszon…

Hozzászólások
#1 | gabesz - 13 July 2009 23:53:21
Minden szempontból érdekes az idei Tour.....
Kár, hogy időm nincsen megnézni a tv-ben.
Következő sorsdöntő hegy a Platzerwasel lehet a 13-ik szakaszon, de addig is zöld trikóért mehet a harc, sok részhajrá lesz még.Wink
Hozzászólás küldése
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek

Jelentkezz be vagy regisztrálj

Még nem értékelték

891,279 egyedi látogató

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.